W Przemyślu akcja została poszerzona o gawędę historyczną przy kamieniu upamiętniającym twórców Konstytucji 3-go Maja oraz przejazd ulicami miasta kolumny rowerów ozdobionych biało-czerwonym chorągiewkami.
Po godzinie 10 na ul. Kazimierza Wielkiego członkowie Platformy Obywatelskiej rozdawali flagi narodowe wraz z informacją o jej historii. Mieszkańcy mogli również wpisywać w specjalnej księdze swój "pomysł na Przemyśl". Przeważały opinie o postawieniu na rozwój turystyki oraz remontach kamienic i dróg (zwłaszcza tych bocznych). Wśród licznych wpisów jeden zasłużył na specjalną uwagę: "wspólna troska o dobro Przemyśla".
Z przykrością trzeba stwierdzić, że wiedza dotycząca historii i symboliki barw narodowych jest znikoma. Problematyki tej nie porusza żaden z obecnych na rynku podręczników historii Polski. Barwy biało-czerwone zostały urzędowo zatwierdzone dopiero 7 lutego 1831 r. - w czasie powstania listopadowego. Odwołują się one do tradycji RzeczpospolitejObojga Narodów. Biel pochodzi od bieli Orła, będącego godłem państwa polskiego i bieli Pogoni, godła Litwy. Oba te herby znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych.
Dzień obchodzony jako Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej jest bardzo dobrą okazją do przypominania historii i symboliki polskich barw narodowych. Podobne święta istnieją w Stanach Zjednoczonych i Rosji. Święto 2 maja i jego edukacyjne przesłanie przyczyniają się do rozpropagowania wiedzy o polskich barwach narodowych.
Fotogaleria "Dnia Flagi" w Przemyślu.