Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Imprezy Centrum Kulturalnego w kwietniu

data dodania: 2011-03-27
aktualizacja: 2011-03-27 13:40:11
Imprezy Centrum Kulturalnego w kwietniu.


3 kwietnia, godz. godz. 18.00 – sala widowiskowa
Koncert Wiosenny
W programie wystąpią:
Piotr Tarcholik – skrzypce
Jeroen Reuling – wiolonczela
Przemyska Orkiestra Kameralna
                Organizowany wspólnie z Towarzystwem Muzycznym w Przemyślu
Bilety 20 zł, do nabycia w kasie Centrum Kulturalnego w Przemyślu, dzieci i młodzież szkolna - wstęp wolny.



3 kwietnia, godz. 10.00 –  Czytelnia Główna Przemyskiej Biblioteki Publicznej
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe
wstęp wolny



3, 10, 17 kwietnia – sala widowiskowa  Centrum Kultury Sportu iTurystyki w Pruchniku

XIV Wielkopostne Misteria Teatralne p.h. „Być człowiekiem sumienia”
                Organizowane wspólnie z CKSiT w Pruchniku
wstęp wolny
W sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku prezentowane będą spektakle teatralne o tematyce wielkopostnej, w wykonaniu amatorskich zespołów, specjalizujących się w wystawianiu misteriów. Imprezie towarzyszy gminny konkurs na palmę wielkanocną. W Pruchniku głęboko zakorzenione są tradycje wielkanocnych obrzędów. Miejscowy teatr od lat wystawia spektakle o tematyce religijnej, słynne są tamtejsze straże grobowe i zaczynający się w każdy Wielki Czwartek „Sąd na Judaszem”, ludowy obrzęd polegający na biczowaniu kuły Judasza, którą pali się w Wielki Piątek nad rzeką Mleczką.

W programie:
03.04.2011 godz. 17.30
Spektakl teatralny „OTO SYN TWÓJ- OTO MATKA TWOJA”
Grupa Teatralna „Pasja” działająca przy Klasztorze Ojców Franciszkanów- Reformatów w Jarosławiu. Reżyseria: Ewa Durbajło

10.04. 2011 godz.18.00
„PASJA” w wykonaniu Chóru „Michael” z Kańczugi
Dyrygent: Wiesław Wiglusz

17.04.2011godz.17.30
- Podsumowanie konkursu na Palmę Wielkanocną
- spektakl muzyczny pt.  „SPEŁNIENIE”
Amatorski Zespół Teatralny z Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Zespół wokalny „Equale”. Reżyseria: Halina Wojdyło, choreografia: Krzysztof Łuc, opracowanie muzyczno-wokalne: Bogdan Sikorski, Piotr Łańko



9 kwietnia,  godz.13.00 – Kościół Parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie

V Podkarpacki Przegląd Chórów – Pieśni Pasyjne
                Organizowany wspólnie z MOK w Radymnie
wstęp wolny
Przegląd ma na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskiej i obcej pieśni religijnej
oraz prezentację osiągnięć, wymianę doświadczeń między zespołami, doskonalenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych działających na terenie województwa podkarpackiego.  



9 kwietnia, godz. 16.00 – salawidowiskowa CK
Finał III Prezentacji Tanecznych „SOLO-DANCE”
wstęp wolny
Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 5-8 lat, 9-12, 13-16 i powyżej 17 lat.   
W finale występują tancerze wcześniej zakwalifikowani w eliminacjach powiatowych. Tancerze  rywalizują o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz o główną nagrodę, którą  jest uczestnictwo w wybranych warsztatach tanecznych w kraju.



11 kwietnia, godz. 19.00  – sala widowiskowa CK
„Czerwona ruta” Sławomira Gowina - spektakl w wyk. Teatru im. W. Siemaszkowej,  
reż. Dariusz Brojek, scenografia Krzysztof Motyka, obsada:  Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Barbara Napieraj, Paweł Gładyś, Marek Kępiński
impreza  biletowana
Można by rzec, że współczesna Ukraina ma dwa hymny. Oficjalny, państwowy – pieśń „Szcze nie wymerła Ukraina”. I hymn ukraińskich serc - „czerwoną rutę”. Ta druga posłużyła za tytuł przedstawienia,zainspirowanego twórczością wielkiego artysty ukraińskiego Wołodymyra Iwasiuka. „Czerwona ruta” to przeplatana jego utworami opowieść o przyjaźni polsko-ukraińskiej. (z programu teatru).


14 kwietnia, godz. 17.00  –  Klub „Piwnice”
Sceniczne Debiuty Młodych – Wystawa fotografii Łukasza Piaskowskiego
wstęp wolny
“Sceniczne Debiuty Młodych" odbywają się cyklicznie w Centrum Kulturalnym i są propozycją dla utalentowanych artystycznie młodych Ludzi: grających na różnych instrumentach, śpiewających, tańczących, fotografujących, piszących wiersze, malujących itp., którzy chcieliby zaistnieć na szerszym forum. Tym razem zobaczymy prace fotograficzne  Łukasza Piaskowskiego, ucznia Liceum Plastycznego w Jarosławiu.



15-16 kwietnia, godz. 10.00 –  Klub „Piwnice”, sala widowiskowa CK
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski  – eliminacje rejonowe
wstęp wolny



17 kwietnia, godz. 14.00  –  Klub „Piwnice” CK

XII Jarmark Rękodzieła Ludowego „KWIETNA NIEDZIELA”
wstęp wolny
Jest to cykliczna impreza organizowana przed świętami Wielkiej Nocy, podczas której  można podziwiać i kupić różnorodne pisanki, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki wykonane z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły, itp. wykonane przez twórców ludowych z Podkarpacia, a także podpatrzeć ich warsztat pracy. W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.



17 kwietnia, godz. 14.00 –  Hol CK
V Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "WIELKANOCNE TRADYCJE" -  podsumowanie
wstęp wolny
Konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Komisja Konkursowa przy ocenie prac zwraca uwagę na wrażliwość młodych twórców, nawiązanie do tradycji orazoryginalne widzenie tematu. Prace oceniane są w trzech kategoriach: kartki świąteczne, pisanki i palmy, prace plastyczne (malarstwo, rysunek, grafika). Nagrodzone prace eksponowane są na wystawie pokonkursowej.



28 kwietnia –  sala widowiskowa CK
„Szkolne Prezentacje Artystyczne” - VIII Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej - Finał Przeglądu
w programie: godz. 10.00 – prezentacje konkursowe
                      godz. 17.00 – Koncert Galowy            
wstęp wolny                                        
                         Organizowany wspólnie ze SP Nr 15w Przemyślu

Uczniowie podkarpackich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentują się w trzech kategoriach: piosenki, inscenizacji i tańca. Prezentacje połączone będą z warsztatami artystycznymi z dziedziny: emisji głosu, ruchu scenicznego, tańca i teatru.



29-30 kwietnia, godz. 10.00 – Klub „Piwnice”, sala widowiskowa CK

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje wojewódzkie
wstęp wolny
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych. Od wielu lat finał wojewódzki w kategoriach: turniej jednego aktora, poezja śpiewana i „wywiedzione ze słowa” odbywa się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, gromadząc najlepszychrecytatorów i wykonawców poezji śpiewanej z Podkarpacia. Profesjonalne jury w skład którego wchodzą aktorzy, reżyserzy i muzycy wyłania najlepszych wykonawców, którzy reprezentują nasze województwo na imprezach centralnych. Z uwagi na ustanowienie przez Sejm RP roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza w przeglądzie wojewódzkim uczestnicy turniejów recytatorskiego oraz poezji śpiewanej mogą ubiegać się o zdobycie nagrody specjalnej za interpretację utworu naszego noblisty.- Klub „Piwnice”, sala widowiskowa CK




WYSTAWY

GALERIA "PIWNICE" CK

14-30 kwietnia
Sceniczne Debiuty Młodych – Wystawa fotografii Łukasza Piaskowskiego z Przemyśla


HOL CK

31 marca -15 kwietnia
„Pod chińskim niebem” - wystawa fotografii Jolanty Danak-Gajdy
Kolejna wystawa fotografii zaprezentowana w Przemyślu przez rzeszowską dziennikarkę, która poprzednio pokazała urokiSyberii, a tym razem będzie można obejrzeć zdjęcia z jej pobytu w Państwie Środka.
Jolanta Danak-Gajda  z wykształcenia etnograf i muzykolog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1986 r. dziennikarka PR w Rzeszowie. Na antenie radiowej zajmuje się m.in. folklorem. Prowadzi popularne audycje np. „na ludową nutę”. „Plebiscyt Kapel Ludowych Radia Rzeszów”, „Z Karpackich Hor”. Nagrywa zespoły regionalne i kapele ludowe wzbogacając radiowe archiwum. Za popularyzowanie kultury ludowej otrzymała nagrodę im. Franciszka Kotuli i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ponadto jest autorką reportaży radiowych, nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach m.in. o mniejszościach etnicznych. Na co dzień zajmuje się wiadomościami.
Fotografuje nie tylko zabytki i przyrodę odwiedzanych miejsc, ale i życie ludzi. Na jej wystawie pokazujemy wybór zdjęć wykonanych podczas wyprawy do Chin w grudniu 2006 r. Autorka odwiedziła wówczas Pekin, Lijan w prowincji Yunnan na południowym zachodzie kraju iSzanghaj.


16-30 kwietnia  
Wystawa pokonkursowa “Wielkanocne Tradycje”




Dyskusyjny Klub Filmowy „FILMIARNIA”


·    „Nic osobistego”, dramat, prod. Holandia, Irlandia, 2009, 85 min. , reż. Urszula Antoniak (14 kwietnia, godz. 20.00)

Młoda, zbuntowana Holenderka, wędruje przez Irlandię. Cieszy się samotnością, której przybyła szukać w surowym krajobrazie Connemary. On jest mężczyzną w kwiecie wieku, który żyje samotnie w domu napięknej, odludnej wyspie. Ona jest radykalna i bezkompromisowa. On jest mądry i ironiczny. Łączy ich samotność rozumiana jako wolność.



·    „Strasznie szczęśliwi”, dramat, prod. Dania, 2008, 100 min., reż. Henrik Ruben Genz (28 kwietnia, godz. 20.00)

Historia młodego policjaanta po dyscyplinarnym przeniesieniu z Kopenhagi do małego miasteczka na Półwyspie Jutlandzkim. Trafia on do miejsca,którego mieszkańcy skrywają niejedną mroczną tajemnicę.

Bilety: 7 zł za seans