Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Imprezy Centrum Kulturalnego w październiku

data dodania: 2012-09-29
aktualizacja: 2012-09-29 18:30:57
Imprezy zaplanowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu w październiku.


06.10
Spotkania z Operą –  Franciszek Lehár „Wesoła wdówka”

W cyklu  „Spotkania z operą" organizowane są wyjazdy do Teatru Opery i Baletu we Lwowie na wybrane, najciekawsze propozycje baletowe i operowe.

Zgłoszenia i Informacje: Alicja Sosnowska - Dział Organizacji i Obsługi Imprez, tel. 16 678 20 09 w. 512, e-mail: imprezy@ck.przemysl.pl



XX Przemyska Jesień Teatralna
08.10., godz. 18:00 - sala widowiskowa CK
„Antygona w Nowym Jorku” – Janusz Głowacki

Teatr Ludowy w Krakowie
Bilety: 30 zł i 20 zł
Sztuka jednego z najbardziej znanych na świecie polskich współczesnych dramatopisarzy - Janusza Głowackiego  - porusza aktualne problemy społeczne. Inscenizacja kładzie duży nacisk na relacje międzyludzkie, problemy dotyczące tolerancji, samotności, miłości. Znakomicie dobrana obsada, sugestywna muzyka, gra świateł i projekcje multimedialne tworzą klimat tego przedstawienia.



XX Przemyska Jesień Teatralna
09.10., godz. 09:00 i 11:15 - sala widowiskowa CK
„Ania z Zielonego Wzgórza” – Lucy Maud Montgomery

Teatr Kameralny Lublin
Bilety: 16 zł
Spektakl, na podstawie powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, opowiada o młodej, osieroconej dziewczynie Ani Shirley. Ania na co dzień zmaga się z otaczającym ją cierpieniem, a jednak nie poddaje się mu i zatapia się w lepszym świecie - świecie wyobraźni.



12.10 – kino „Centrum”
Premiera filmu „Bitwa pod Wiedniem”



XX Przemyska Jesień Teatralna
14.10., godz. 18:00 – reminiscencje horynieckie - Bilety: 10 zł - sala widowiskowa CK

„Dziadowanie” na podstawie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza
Teatr PLANETA M w Poznaniu
Przedstawienie od pierwszych chwil ujmuje szczerością wypowiedzi, przemawia doskonałym słowem, oddziałuje romantycznością, rytualnym śpiewem,rytmem pełnym tajemnic bębenka, a także zapachem kadzideł.

 „Obietnica” – Aneta Adamska
Ośrodek Działań Teatralnych Anety Adamskiej w Rzeszowie
Ten bardzo osobisty autorski spektakl Anety Adamskiej jest historią opowiedzianą prosto, ale jakże wymowną i artystycznie dojrzałą. Bardzo klarowne i czyste przedstawienie ujmuje widza formą i uwodzi pięknymi fragmentami wprowadzając dokumentalne elementy (autentyczny głos babci i głos bohaterki, która jako dziecko została cudem uratowana od śmierci). Spektakl dotyka mistyczności, a jednocześnie jest w nim jakiś realizm magiczny i poezja.



18.10., godz. 16:30 – sala widowiskowa CK
Przemyskie dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II – druga edycja


Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Dorota Jamróz - Szkoła Podstawowa nr 11, Bogusława Szymańska – Szkoła Podstawowa nr 6



XX Przemyska Jesień Teatralna
19.10., godz. 18:00 - sala widowiskowa CK

„Zdobyć,utrzymać, porzucić” – Krzysztof Jaślar
Teatr Capitol, Nowa Scena Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie
Obsada: Olga Bończak, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak
Bilety: 50 zł
„Zdobyć. Utrzymać. Porzucić” to spektakl muzyczny, w którym każda z aktorek przewodzi kolejnej części tryptyku: Katarzyna Zielińska – hasłu ZDOBYĆ, Katarzyna Żak – pragnieniu UTRZYMAĆ i Olga Bończyk – zjawisku PORZUCIĆ. Głównym elementem spektaklu są piosenki ilustrujące tytułowe czasowniki. Usłyszymy zarówno brzmienia dramatyczne, jak też lekkie i żartobliwe. Krzysztof Jaślar – autor scenariusza i reżyser przedstawienia – sięgnął do skarbnicy polskiej piosenki, ale również do utworów zagranicznych w znakomitych tłumaczeniach. W spektaklu poruszane są tematy parytetu, szowinizmu obojga płci, feminizmu, diety, kosmetyków, salonów piękności, chirurgii plastycznej, prezentów, biżuterii, asertywności w kontaktach z płcią niejednokrotnie przeciwną, oraz szeroko rozumianego poradnictwaodpowiadającego na fundamentalne pytanie: JAK?... Pokazujemy różne rodzaje kobiet: słodką idiotkę, kurę domową, herod-babę, kobietę kumpla, Dziunię Piernik, kobietę bluszcz itp. Kobietę w pracy, na zakupach, na urlopie, podczas wyjazdu integracyjnego, na randce, w USC i w sądzie.



20.10., godz. 10:00 - Centrum Promocji i Kultury w Jarosławiu
XI Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego – konkurs recytatorski

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Jerzego Hordyńskiego, jarosławskiego poety o bogatym dorobku literackim a także rozwijanie i pogłębianie wiedzy o mieście i regionie, słynących z różnorodnych tradycji kulturowych. Celem organizatorów jest także wypromowanie uzdolnionej młodzieży dając jej szansę zaprezentowania własnej twórczości.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów oraz osoby dorosłe. Konkurs obejmuje dwie kategorie: recytacja i debiut poetycki.

Organizatorzy:Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Miejski w Jarosławiu, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu



21.10 – 11.11 – sala widowiskowa CK, Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu
XXIX Przemyska Jesień Muzyczna – Salony Europy

Tegoroczny Festiwal będzie muzyczną podróżą, podczas której zapoznamy się z twórczością wybitnych kompozytorów znaczących ośrodków muzycznych Europy.
Odwiedzimy salony Warszawy, Wiednia, Pragi, Budapesztu, Paryża i Berlina.
Wszystkich miłośników muzyki klasycznej już dziś serdecznie zapraszamy!
Szczegóły wkrótce na stronie www.ck.przemysl.pl

Organizatorzy: Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu


21.10, godz. 18:00 – sala widowiskowa CK
Inauguracja Festiwalu – wspomnienie Wiednia

Koncert jubileuszowy z okazji 150-lecia założenia Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu

Przemyska OrkiestraKameralna; Piotr Tarcholik – skrzypce, dyrygent; Tomasz Strahl – wiolonczela; Arkadiusz Krupa – obój; Zbigniew Płużek – obój, Zbigniew Płużek – fagot.

W programie: J. Haydn, W. A. Mozart, Ch. W. Gluck


27.10., godz. 18:00 – Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
Salon paryski

Giedre Siaulyte – harfa; Łukasz Zimnik – flet; Aleksander Tesarczyk – klarnet; Monika Wilińska – Tarcholik – fortepian; Piotr Tarcholik – skrzypce; Arkadiusz Kubica – skrzypce; Maria Dutka – altówka; Joanna Tesarczyk – altówka; Anna Armatys Borelli – wiolonczela; Łukasz frant – wiolonczela.

W programie: G. Faure, D. Milhaud, C. Debussy, V. D`Indy, M. Ravel.


28.10., godz. 18:00 – Towarzystwo Muzyczne, Rynek 5
Smaki Pragi i Budapesztu

Yaniewicz String Trio – Piotr Tarcholik – skrzypce; Maria Dutka – altówka, Anna Armatys Borelli –wiolonczela oraz Monika Wilińska-tarcholik – fortepian, Arkadiusz Kubica – skrzypce.

W programie: Z. Kodaly, E. Dohnanyi, A. Dvorak.



21.10., godz. 16:00  - Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, pl. B. Joselewicza 1
V Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej – podsumowanie

Będący reaktywacją Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Amatorskiej, odbywającego się na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, jest obecnie organizowany we współpracy z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i Galerią Sztuki Współczesnej. Artyści amatorzy oceniani są w  następujących dziedzinach: malarstwo, rzeźba, rysunek i grafika  warsztatowa, metaloplastyka. Ich prace można będzie oglądać na wystawie pokonkursowej.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu. Współorganizator: Muzeum Narodowe Ziemie Przemyskiej



25.10., godz. 12:00  - Centrum Kulturalne w Przemyślu
XVIII Doroczne Spotkanie Poetów

DoroczneSpotkanie Poetów  to forum otwarte dla wszystkich piszących „do szuflady” oraz dla tych, którzy mogą pochwalić się nagrodami, publikacjami, własnymi tomikami poezji.
Uczestnikami są amatorzy z terenu województwa podkarpackiego, których pasją jest twórczość poetycka, a pokłosiem każdego spotkania jest tomik poezji wydrukowany przez organizatorów specjalnie z tej okazji. Organizowana co roku impreza jest “świętem” słowa pisanego  i mówionego, podczas której ludzie w różnym wieku, z różnorodnym bagażem doświadczeń spotykają się, aby podyskutować, zaprezentować swoją twórczość i zawrzeć nowe przyjaźnie.



27.10., godz. 10:00 - Centrum Promocji i Kultury w Jarosławiu
XI Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego – uroczyste podsumowanie konkursu

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Jerzego Hordyńskiego, jarosławskiego poety o bogatym dorobku literackim a także rozwijanie ipogłębianie wiedzy o mieście i regionie, słynących z różnorodnych tradycji kulturowych. Celem organizatorów jest także wypromowanie uzdolnionej młodzieży dając jej szansę zaprezentowania własnej twórczości.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów oraz osoby dorosłe. Konkurs obejmuje dwie kategorie: recytacja i debiut poetycki.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Miejski w Jarosławiu, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu



XX Przemyska Jesień Teatralna
30.10., godz. 10:00 - sala widowiskowa CK
„Bleee…” – Malina Prześluga

Teatr MASKA w Rzeszowie
Bilety: 10 zł
Jak wygląda królowa motyli? Tego nie wie nikt, bo tak się składa, że królowa jest akurat nieobecna. Nieobecna od tak długiego czasu, że nikt nie pamięta, kiedy ostatnio ją widziano. Pewien paź królowej drugiego i pół stopnia zaczyna sięzastanawiać, czy służenie ciągle nieobecnej królowej ma sens. Może lepiej zająć się robieniem tego, o czym się marzy? Może królowej w ogóle nie ma? Jego przekonania oburzają innych obywateli motylego państwa i niepokorny paź królowej zostaje skazany na zamknięcie na pętli autobusowej przy ulicy Kaczej. Kiedy trafia do starego autobusu nr 64, przekonuje się, że stał się on domem dla sporej grupy bardzo oryginalnych mieszkańców...
Spektakl uczy, że wierząc w siebie możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy oraz, że każdy jest wyjątkowy. Udowadnia także, że warto bronić swoich przekonań, a zgrana grupa przyjaciół potrafi każde miejsce zamienić w prawdziwy dom.




Dyskusyjny Klub Filmowy „Filmiarnia”

Seanse godz. 19:30


11.10 – Człowiek z Hawru
Reżyseria: Aki Kaurismaki, komediodramat, Finlandia, Francja, Niemcy, 2011, 93 min

26.10 (piątek) – Gunnar szuka Boga
Reżyseria: Gunnar Hall Jensen, dokumentalny, Norwegia, 2010, 85 min




Wystawy:


Do 4 października – Galeria „Piwnice”
-  Wystawa poplenerowa - Malarskie interpretacje - Barwy natury 2012

02.10 – 04.11 – Hol CK
- Mirosław Kowalczuk – Pejzaż impresyjny

Mirosław Kowalczuk „miro” - artysta plastyk, malarz, rysownik, projektant designu, muzyk.
Urodzony w Jarosławiu  w 1967 roku.
Ukończył: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1987 rok),
Studium Nauczycielskie w Rzeszowie /kierunek - Plastyka/ (1989 rok),
Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale form przemysłowych (dyplom w 1994 rok) oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2004 rok).
Uprawia rysunek , malarstwo, design oraz psychodeliczny jazz-rock w grupie GET BREAK i solo jako MIRO KOWALO. Od 1996 roku jest nauczycielem technik graficznych, ćwiczeń praktycznych, podstaw projektowania i technologii w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.